• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • 205-річчя та 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

Урок з української літератури в 9 класі на тему: "Декламування поезій Т. Шевченка", проведений Ярош Вікторією Олександрівною.

СЦЕНАРІЙ ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОГО СВЯТА "ТАРАС ШЕВЧЕНКО - НАШ. ВІН ДЛЯ УСІХ СТОЛІТЬ..." вчителя української мови та літератури Колінченко Ольги Миколаївни.

Заходи присвячені 205- річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка

Літературно-мистецьким святом «Тарас Шевченко – наш. Він для усіх століть…» розпочався тиждень у Козинській ЗОШ І-ІІІ ступенів присвячений 205- річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка.

Захід підготували учні 8-А класу разом з учителем української мови та літератури Ольгою Миколаївною Колінченко для школярів 5-8 класів. Вони декламували вірші Великого Кобзаря, співали пісні, демонстрували сценівки на уривки творів Шевченка та переглядали відеодобірку про біографію Тараса Григоровича.

Український народ свято вшановує пам'ять свого безсмертного пророка, поета. Щороку ми відзначаємо Шевченківські дні. Линуть на світом вірші та пісні написані Шевченком. А його величний образ постає у нових ліричних творах поета. Фінальним номером заходу став авторський вірш Ольги Довгоп’ят про Шевченка.

Учні старанно готувалися протягом місяця, вивчали улюблені твори. Тетяні Тимченко (учениці 8-А класу) найбільше подобається вірш «Садок вишневий коло хати», у ньому вона вбачає сімейне тепло і достаток. Для Надії Яцків улюбленим є вірш «Мені 13 минало…» через те, що там описане життя підлітка, його побут і рід заняття. А вірш «Думи мої, думи мої» найбільше подобається Марії Трохимець за його глибокий зміст та патріотизм. Перегляньте фото тут.

Під керівництвом Дзярепи Світлани Миколаївни учні 9-А класу, розглядаючи тему жіночої долі у творчості Т.Г. читали уривок із поеми "Катерина". Відео уривку з уроку можна переглянути тут.

Тобі, Тарасе, шану складаємо...

У нашій школі з 6 лютого по 9 березня 2014 року проходив місячник, присвячений 200-річчю з дня народження відомого українського поета Тараса Шевченка.

Розпочалося святкування урочистою лінійкою “Тобі, Тарасе, шану складаємо...”, яку підготувала з учнями 5 класу Бондаренко Л.І., завуч по виховній роботі.

У кожному класі було оформлено куточки, присвячені творчості Великого Кобзаря; у шкільній бібліотеці функціонувала книжкова виставка “ Уклін тобі, Тарасе;” проводилися конкурси на кращий малюнок, творчу роботу, вірш, присвячені творчості Т.Шевченка.

Між учнями 7-8 класів проведено брейн-ринг по творчості поета, у 10-11 класах відбулася інтелектуальна гра “ Відомий і невідомий Шевченко”( вчителі Колінченко О.М., Дзярепа С.М.). Круль Л.П., бібліотекар школи, підготувала з учнями 9-го класу театралізоване дійство “ Жінки в житті Тараса Шевченка”.

/Files/images/Поет Петро Осадчук чиатє вірші про Т.Шевченка.JPGПоет Петро Осадчук чиатє вірші про Т.Шевченка/Files/images/Власні вірші читають учні -Оля Цуркан Валя Майстренко, Влада Старжинська.JPGВласні вірші читають учні -Оля Цуркан Валя Майстренко, Влада Старжинська/Files/images/Виступає письменник Василь Трубай.JPGВиступає письменник Василь Трубай/Files/images/Анатолій Качан в Музеї літератури рідного краю Козинскої ЗОШ.JPGАнатолій Качан в Музеї літератури рідного краю Козинскої ЗОШ/Files/images/Учні слухають розповіді проШевченка.JPGУчні слухають розповіді про Шевченка

Також проводилася пошуково-дослідницька робота “Шевченко в нашому краї”( вчитель Дзярепа С.М.), під час виступів учні 7-го класу ознайомили школярів із перебування Тараса Шевченка на Київщині та прочитали твори, написані в містах і селах Київської області. Перед учнями школи виступали члени МАН Цуркан Оля, Лакуста Настя, Хорошаєва Аня. Учні 5-8 класів - Старжинська Влада, Ткаченко Настя, Майстренко Валя, Осіпова Вероніка, Ткаченко Влада та інші провели по класах літературні шевченківські читання.

Директор школи Феденко Н.І. підготувала усний журнал “Що ми знаємо про Т.Шевченка”. У кожному класі учні написали диктанти про Т.Шевченка чи тематичні контрольні роботи.

Проведено також конкурс на кращу стінну газету, присвячену Кобзарю. Переможцями стали учні 10-го та 5-го класів.

Для учнів молодших класів було проведено конкурс на краще читання віршів Тараса Шевченка, конкурс малюнків та свято “Пишаймося славою Кобзаря”.

Учні Козинської школи Ольга Цуркан та Аня Хорошаєва брали участь у обласному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка. Аня Хорошаєва посіла 2 місце на області, а Оля Цуркан - четверте.

Учні школи та вчителі провели екскурсії в Канів до могили Тараса Шевченка та відвідали його музей.

По закінченню місячника оформлено збірник творчих робіт та віршів учнів, а також малюнків, присвячених Тарасу Шевченку.

Кiлькiсть переглядiв: 698

Коментарi