Прийом документів до першого классу

2020-06-16

Норми статті 9 Закону України «Про повну загальну середню освіту»

Зарахування дітей до закладу освіти на конкурсних засадах (проведення будь-яких заходів, спрямованих на перевірку знань, умінь, навичок чи інших компетентностей дитини) для здобуття початкової освіти забороняється, крім закладів спеціалізованної освіти і приватних закладів освіти.

До комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов'язково зараховуються діти, які:

· проживають на території обслуговування закладу освіти;

· є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;

· є дітьми працівників цього закладу освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування коммунального закладу освіти, мають право на першочергове зарахування до нього у порядку, визначеному законодавством, для здобуття початкової та базової середньої освіти.

Зарахування дітей до державних, комунальних закладів освіти для здобуття базової середньої освіти може здійснюватися на конкурсних засадах, якщо це не порушує право учнів, які здобули початкову освіту в цьому закладі освіти, на продовження навчання в ньому та за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних классах.

Зарахування дітей до державних, комунальних і порпоративних закладів освіти для здобуття профільної середньої освіти (академічного або професійного спрямування) відбувається на конкурсних засадах. Конкурс може не проводитися, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості вільних місць у відповідних классах.

Кiлькiсть переглядiв: 124

Коментарi